O nás

Látkové pytlíky jsou záhada. Objevily se odkudsi, chytly se mě jako klíště a nedají pokoj. Na spoustu zájmů mi nevyzbývá čas, a najednou se objeví cosi vnuknutého, budí mě ve čtyři ráno a nutí přemýšlet – jaké barvy by se k sobě hodily, kolik navrhnout velikostí – hlava jede na plné obrátky, aniž by to moje vůle chtěla. To je pro racionálního člověka, jako jsem já, celkem překvápko. Když to trvá pár měsíců, už bych to nazvala docela silné kafe. A tak si dávám to kafe, poddávám se a nechávám to proudit, zvědavá, kam mě to zanese.

Tvůrčí proces s kamarádkou Aničkou je zážitek. Nadšeně přináším výrazné a barevné látky. Anička trochu nešťastně kouká, v ruce své jemné pastelové kombinace. Náš rozdílný vkus a povahy spojujeme firemní kulturou. Přizývám ještě pár kamarádek. Vyznáváme prostředí dětského hlaholu - když přejde v jekot, unikáme do kaváren. Hledáme po domě telefonní signál, po nocích okukujeme látky na internetu. Z počátečního chaosu se vynořují tvary, barvy a snad i vůně. A taky další plány… doufáme, že budeme mít příležitost je uskutečnit.

(Ale jasně že vím, odkud se látkové pytlíky objevily... Doporučuje je jako ekologickou variantu balení dárků poradna Ekologického institutu Veronica: www.veronica.cz)