Technické informace

Rozměry

Vybrat si můžete ze 4 základních velikostí:

S – 16 x 26 cm – na dárek velikosti CDčko

M – 21 x 36 cm

L – 27 x 38 cm

XL – 33 x 50 cm

Uvedené rozměry obsahují rezervu +- 1 cm. Pokud se rozměr liší více, je to vždy u pytlíku uvedeno. Odlišnosti vznikly v ruce švadleny – jsme moravské ženy, ne čínské stroje. A snažíme se látku vždy celou využít. Děkujeme za pochopení!

Pytlíky nemají dno, tzn. zabalí dárky spíše placatého tvaruNa výšku počítejte s rezervou cca 5-10 cm na převázání – čím je dárek tlustší, tím více cm nutno přidat. (Na objednávku můžeme ušít i pytlíky se dnem.)

Dále jsou v nabídce pytlíky individuálních rozměrů, které vznikly stříháním recyklovaných košil, halenek a podobně.

Materiál

Jak je v softshellové době módou, mohli bychom materiál nazvat klidně cottonshell. Ale je to prostě bavlna, a seč nám síly stačí, nakupujeme ji od českých výrobců.

Tam, kde je našitý obrázek, potkáváte se většinou se zahraničním designem. (Víte někdo o hezkých českých? Budeme rádi za info.) Obrázky jsou podložené vlizelínem.

Některé pytlíky jsou šité i z recyklovaných materiálů – košil, halenek či třeba závěsů, jejichž majitelé je už nepotřebují. To je u nich samozřejmě uvedeno.

Ke všem pytlíkům přikládáme zavazovací tkaničku střiženou z recyklovaného bavlněného trička. K pytlíku je volně připojená, abyste jej mohli zavázat v kterékoli výšce podle rozměru dárku.

Údržba

Pytlíky jsou vyrobeny ze 100% bavlny, pouze poutko z polyesteru.

Doporučujeme:

  • šetrné praní na 30 °C naruby
  • pytlík žehlit naruby do 110 °C, poutko nežehlit
  • nebělit chlorem, nečistit chemicky
  • nesušit v sušičce

U pytlíků z recyklovaných materiálů platí totéž, pokud jsou bavlněné. Nejedná-li se o bavlněnou látku, doporučujeme žehlit naruby přes jinou bavlněnou látku. (Materiál je vždy u konkrétního pytlíku vyznačen.)